Ardıl Tercüme

Ardıl (Konsekütif) tercüme

Tercüman konuşmayı ardıl tercümede, simültane tercümeden farklı olarak, eşzamanlı olarak değil, konuşmacı konuştuktan sonra hedef diline tercüme eder.

Müşterilerimiz birçok defa “ardıl tercüme işi” talep edecekken,  simültane tercüme talebinde bulunmaktadırlar. Teknik donanım, tercüman ekibi gereksinimi gibi unsurlar dikkate alındığında simültane tercüme, ardıl tercümeye göre daha pahalı bir işlemdir.

Simültane ve ardıl tercüme ayrımı

Simültane tercümede, tercüman konuşucunun dilsel iletisini konuşmaya başladığı anda tercüme eder, ardıl tercüme de ise, tercüman konuşucunun konuşmasını bitirmesini bekler.

Örneğin, konsekütif tercüman,  yabancı iş ortaklarınızla yaptığınız toplantıda, yabancı konuşmacının dediklerini dinler, gerektiğinde not alır ve konuşması bittikten sonra, size söylenenleri tercüme eder.

Ardıl tercüme sadece toplantı tercümelerini değil aynı zamanda, Noter, Tapu Müdürlüğü, Evlendirme dairesi işlemleri ve iş gezisi, telefonla tercüme gibi sözlü tercüme türlerini de kapsar.

Detaylı bilgiler için bizi arayabilirsiniz: 0216- 4910 985

Ardıl tercümanlar

Tüm sözlü tercümanlarımız Noter yeminli ayrıca Adli bilirkişi tercümanlardır.

Acil sözlü tercüme hizmeti

Büromuzdaki Almanca, İngilizce, Fransızca, Rusça, İtalyanca, Çince, Arapça sözlü tercümanlarımız, görevleri gereği her gün adli ve ticari tercümeler yapmaktadırlar. Tercümanlarımız başka bir iş için görevlendirilmemişlerse, 1-2 saat içerisinde işyerinize ve toplantı yerinize tercümanımızı yönlendirebiliriz.

Acil sözlü tercümeler için bizi arayabilirsiniz: 0216- 4910 985

 Ardıl tercüme türleri şunlardır:
  • Mahkeme sözlü tercüme
  • Noter sözlü tercüme
  • Ticari sözlü tercüme
  • Nikah sözlü tercüme
  • Tapu sözlü tercüme

 

Bir cevap yazın

Aydın Tercüme Bürosu
www.a-tercume.net